На свій День народження Вишгородський заповідник відкрив унікальну виставку

На базі Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилася виставка «Життя українського Полісся: побут селян і міщан ХІХ – початку ХХ ст.». Цю виставку присвятили 23-ій річниці відкриття заповідника і вона діятиме у Музеї давньоруського гончарства аж до початку наступного року.

19 вересня – День народження Державного Вишгородський історико-культурний заповідника: його було створено Указом Президента України від 6 липня 1994 р. № 379/94 та Постановою Кабміну від 19 вересня 1994 р.№ 642.

На виставці зібрано чимало унікальних речей кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст. Наприклад, відвідувачі можуть побачити ткацький верстат, прядки, кошики, качалки, рублі, плетені скриньки, праски чавунні та залізні, ночви, скрині, коси, серпи, лопати, цвяхи, підкови, вила, гаки, обручі та інше.

Також тут чимала експозиція мисок, тарілок, горщиків, глечиків та іншого глиняного посуду. Вражає своєю різноманітністю і експозиція одягу, домотканих рушників, жіночих сорочок, скатертин й інших вишиванок, що відображають традиції рукоділля українського Полісся. Особливо промовисті рушники. Адже за традицією кожен рушник вишивався на якусь конкретну подію, був чи оберегом чи прощанням. Саме тому у весільних рушниках такі яскраві сонячні барви, а у рушниках, що брали у далеку дорогу, – спокійно-сумовиті чи навіть печальні кольори.

Також заповідник до своєї річниці започаткував Міжнародний українсько-польський проект «2018 – Рік пам’яті Теодосія Мовчанівського». Саме за ініціативи Мовчанівського, співробітника Всеукраїнського археологічного комітету та Інституту історії матеріальної культури Академії наук України, у вересні 1935 року було оголошено історико-культурний заповідник на території с. Вишгород Київської приміської смуги. Дякуючи цій постанові, вдалося зберегти древній Вишгород з його валами, фундаментами і руїнами давніх будов селища. На території Вишгорода було знайдено чимало унікальних знахідок. Зокрема, колекція з розкопок 1934 – 1937 рр. (4,5 тисяч одиниць) експонується у відділі «Київська Русь» Національного музею історії України. Вишгородське городище, досліджене Т. Мовчанівським, стало одним з важливих джерелознавчих об’єктів Русі-України.

Уже в перший день на виставці побувало чимало відвідувачів. Серед них і підопічні Вишгородського територіального центру соціального обслуговування. «Багато хто з них також вміють вишивати і демонструють своє вміння, збираючись у клубі «Майстриня», що працює при територіальному центрі, – розповідає директор центру Наталія Рудько. – А сьогодні вони були раді відвідати цю виставку і помилуватись роботами своїх бабусь та прабабусь».

Новина-flash

Вишгородці були кращими на Мінському фестивалі

У Мінську з 25 по 27 березня 2018 року проходив міжнародний фестиваль творчості "Крила МИРу. Білорусь збирає друзів!".

Новини за датою

< вересня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30