Чай «нашвидкуруч» – ворог здоров’ю

При шаленому ритмі сучасного життя люди намагаються економити не тільки гроші, але й час.

Так, наприклад, багато хто з нас віддають перевагу чаю в пакетиках, заварка якого відбувається – моментально.

Більшість людей ставляться до чайного напою, як до невід’ємного елементу здорового харчування: поряд з водою і молоком, чай вживали ще в давнину. Вчені стверджують, що люди, знівелював класичні правила заварки даного напою, стикаються з ризиком завдати непоправної шкоди власному здоров’ю. У більшості дешевих сортів чаю при дослідженні було виявлено підвищений вміст фтору. В яскравих одноразових пакетиках виробник найчастіше ховає низькоякісний чайний лист, який таїть в собі безліч небезпек.

Контролюємо вживання фтору

У розумних кількостях фтор необхідний організму, його нестача може, зокрема, відбитися на стані зубів. Але споживаючи фтор в надмірних кількостях, людина ризикує заробити флюороз. Сигналом початку флюорозу стане підвищена чутливість зубної емалі, з плином часу зуби починають кришитися і випадати. Різновидом цієї недуги є кріолітова хвороба, або так званий кістковий флюороз. При цій патології присутні в нормі в кістках розчинні сполуки кальцію заміщуються нерозчинним фтористим кальцієм.

Досліджуючи хімічний склад дорогих сортів листового чаю і пакетованого напою економ-класу вчені зробили сенсаційне відкриття. У сортах чаю «на вагу», виготовленого з молодого чайного листа, вміст фтору знаходилося нижче рівня рекомендованої норми. Одночасно, у чаї листках дешевих сортів (для виготовлення якого використовується зрілий чайний лист) цей показник був вище норми на двадцять відсотків.