У Межигір'ї збирались пластуни

Представники Київського куреня імені Ореста Субтельного Національної скаутської організації України «Пласт» побували сьогодні у Межигір'ї, на території, де свого часу стояв древній Межигірський Спасо-Преображенський монастир.

Повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Монастир існував з перервами від часів древньої Київської Руси-України до 1935-го року в місцевості Межигір'я. Українці-патріоти налаштовані відродити духовну значимість цього місця у всій його давнішній величі і сьогодні тут, на місці існування монастиря, вже збудована каплиця на честь Преображення Господнього.

Саме до цієї каплиці прибули пластуни, щоб помолитись перед початком визначної для них справи – вибору керівництва куреня. «Кожна посада в курені значима, – говорить виховник, зв’язковий куреня Богдан Довганик. – Дуже шанує наше юнацтво посаду хорунжого куреня. Адже він опікується курінним знаменем та курінним стягом і виступає з ними під час виступів і свят куреня разом з двома визначуваними курінним юнаками».

Разом з представниками скаутської організації перед початком курінних сходин та курінної ради помолились цього дня ігумен Спиридон (Матіящук) та військовий капелан, настоятель Старопетрівського храму Казанської ікони Божої Матері отець Василь (Хомин). Чинно і смиренно долучилась молодь до богослужіння, хоч багато з них – ще зовсім діти, але вони сповнені поваги і до місця, в якому проводять своє зібрання, і до богослужіння, і до своєї скаутської організації, яка бере на себе відповідальність дбати про Україну, її національне та духовне відродження.

Звертаючись після молитви до пластунів, отець Василь зауважив, що дуже визначально, що вони починають справу з Божого благословення, з молитви. А ще висловив надію, що організація, яка сьогодні почала активно розвиватися, стане об’єднавчим чинником для молоді Київщини, робитиме справи, які слугуватимуть усьому українському народові, роститимуть патріотично налаштовану молодь.

Ігумен Спиридон, у свою чергу, також висловив надію, що побувавши на такій святій землі, яка була духовним осередком Київської Русі і збирала навколо себе духовенство, інтелігенцію та козацтво, вони наснажаться на добрі діла і стануть гарними синами великого народу.