Київщина: прокуратурою закрито кримінальну справу проти власників скандальних "Гаврилівських курчат"

Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти екс-депутата Євгена Сігала та його дружини, яких звинувачували в порушеннях правил екологічної безпеки.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за інформацією "LB.ua".

Подружжя Сігалів є власниками торгової марка "Гаврилівські курчата". У червні 2018 року прокуратура повідомила про підозру в створенні злочинної організації і в забрудненні навколишнього середовища у селі Гаврилівка біля Вишгорода, що завдало збитків на суму понад 250 млн грн.

Зазначалося, що внаслідок порушення правил екологічної системи 12 жовтня 2017 року посадовими особами ТОВ "Комплекс Агромарс" відбулися збитки на 19,6 млн гривень. Зокрема, здійснення викидів речовин, які забруднюють повітря, призвело до зменшення держбюджету на 36,7 млн гривень, а систематичне здійснення незаконного видобутку підземних вод – на 197,5 млн гривень.

Правопорушників заарештував Печерський районний суд Києва, однак вони вийшли під заставу 5 млн грн.

Стверджують, що прокурор ГПУ 6 лютого виніс постанову про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю в дії Сігалів складу кримінального злочину.

"Забрудення земельних ділянок відбулося через те, що несподівано припинилося електропостачання їхньої птахофабрики, що призвело до відключення вентиляційної системи в бройлерній і, відповідно, до удушення і масової загибелі птиці", – повідомляє подружжя.

Співробітники "Агромарсу" вивезли та поховали відходи й тушки птиці в урочищі Каланча у Вишгородському районі. Подружжя Сігалів стверджує, що це був вимушений і тимчасовий захід.

Вони пред'явили прокуратурі рішення адмінсуду про скасування накладеного на них штрафу за забруднення земельних ділянок.

Також власники "Гаврилівських курчат" отримали рішення судів про незаконність пред'явлення їм матеріальних претензій на використання підземних вод і забруднення атмосфери.

Новини за датою

< березня 2019 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30 31