Київщина: до Вишгородського району завітав Міністр культури України

Міністр культури України Євген Нищук у рамках робочої поїздки завітав до Вишгодського району.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за інформацією "Вишгородська районна рада Київської області" у Faсebook.

Своє ознайомлення з Вишгородщиною Міністр розпочав з Вишгородської центральної районної бібліотеки, де поспілкувався з керівництвом району й представниками галузі культури.

Наступною зупинкою сьогоднішнього візиту став Музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника, де представники музею ознайомили почесного гостя та всіх присутніх з виробами, що відображають розвиток гончарства в Україні: від стародавніх залишків до творів сучасних майстрів. Головним надбанням музею гончарства вважається горн – давня піч для випалювання глини, а також раритетні човни-довбанки, які було виготовлено з цілісних стовбурів дерев.

Також на території є гончарне коло, за допомогою якого регулярно проводять майстер-класи всім охочим. Під керівництвом майстрині за невеликий проміжок часу гості перетворили грудочку м’якої глини на свій власний витвір – підкову.

По закінченню зустрічі Міністр розповів про нові можливості розвитку закладів культури, про сучасні перспективи для митців на місцях, про значні зрушення у цій галузі за останні роки та відповів на всі питання присутніх.