На Київщину завезли з Іспанії небезпечні томати

У Київській області на пункті митного пропуску "Димитрово", під час перевірки імпортних томатів, було виявлено небезпечну південноамериканську томатну міль.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

У відомстві повідомили, що томати вагою 1,4325 тонн транспортувалися з Іспанії, а до України приїхали через Польщу. Прикордонники виявили, що продукція заражена томатною міллю (Tuta absoluta Meyr).

Представники Держпродспоживслужби вже надіслали до Польщі ноту з інформацією про невідповідність вантажу вітчизняним фітосанітарним нормам.

Відомо, що томатна міль поширена у країнах Південної Америки. До Європи через іспанські порти потрапила приблизно у 2006-му році. У цей же рік томатна міль з’явилася в Україні – в заражених європейських помідорах.

Шкідник особливо небезпечний та за різними даними може знищувати від 50 до 100 % врожаю. Міль пошкоджує як саму рослину, так і готовий продукт, який у результаті втрачає товарний вигляд та дуже швидко псується, що знижує можливість його експорту. Південноамериканська томатна міль вважається одним з найнебезпечніших лускокрилих шкідників помідорів у Бразилії.

Наразі затриманий вантаж ліквідують.

Новина-flash

Вишгородщина: "Ти писанко Посвячена в церкві у Воскресную нічку"

У світле свято Вербної неділі на центральній площі Вишгорода відбувся ІІ міський фестиваль писанок.