Київщина: у Вишгороді відбулося засідання Ради регіонального розвитку району

Головною метою заходу стало підбиття підсумків зробленого та обговорення основних напрямів розвитку району на 2019-2021 роки.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Перше публічне засідання консультативно-дорадчого органу відбулося у приміщенні адмінбудинку під головуванням очільника Вишгородської РДА Вячеслава Савенка.

У засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування району, депутатський корпус, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники організацій і установ району, активні громадські діячі, а також депутати Київської облради Олександр Горган та Андрій Пещерін.

Звертаючись до учасників заходу від імені голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, його заступник В’ячеслав Кучер зазначив, що започатковані в Україні реформи успішно реалізуються й у Вишгородському районі. Це підтвердила і робоча поїздка по району, що передувала засіданню Ради регіонального розвитку. Особливо значимо, що кошти, які спрямовані на місця, активно використовуються. Соціальний захист населення, на чому наголосив Президент, призначаючи на посаду О. Терещука, стає пріоритетним і в області, і в районі, в Програмах соціально-економічного розвитку значний сегмент уваги приділено саме соціальному захисту. В’ячеслав Анатолійович назвав Вишгородський район – флагманським районом області. І подальші виступи на цьому поважному зібранні підкріпили таку позицію цифрами і фактами.

Голова Вишгородської РДА Вячеслав Савенок зазначив, що в районі тільки 6 сільських рад мають бюджет менше 1 мільйона гривень, решта – значно більше цієї суми. Бюджет розвитку збільшився у 20 разів. Отож, є можливість розвивати населені пункти. У своїй доповіді Вячеслав Володимирович зазначив, що сьогодні триває реконструкція та будівництво в усій соціальній сфері – галузі освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, ведеться будівництво та ремонт доріг, відкриваються нові об’єкти торгівлі та промислового виробництва.

Ростислав Кириченко, голова Вишгородської райради, подякував присутнім за порозуміння у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, окреслив важливі стратегічні цілі, що ставить перед собою влада району. Зокрема, – соціальні гарантії та соцзахист населення, залучення інвестицій, впровадження перспективних проектів розвитку інфраструктури району.

Головний лікар КЗ «Вишгородська центральна районна лікарня» Іван Клюзко окреслив стан та перспективи розвитку галузі охорони здоров`я, заступник голови РДА з гуманітарних питань Тетяна Волотовська доповіла про стан реалізації державної політики у сфері освіти, перший заступник голови РДА Олексій Данчин доповів про реформу децентралізації.

Головним досягненням у галузі охорони здоров’я стало те, що тут активно використовуються новітні технології та сучасне обладнання, а сама Центральна районна лікарня є клінічною базою для п’яти наукових кафедр медінституту О.Богомольця та медакадемії П.Шупика. Наразі, в галузі реалізуються 9 значимих проектів, серед яких - реконструкція Димерської районної лікарні та будівництво 2 нових амбулаторій - у Старих Петрівцях та Ясногородці.

У галузі освіти - створюється новий освітній простір: проводиться будівництво, реконструкція та капремонт 14 загальноосвітніх закладів та 9 дошкільних навчальних закладів.

У плані децентралізації на сьогодні передбачається створення у районі трьох громад – Вишгородської, Димерської та Пірнівської, позаяк інші варіанти (5, 4 та навіть – 1 територіальна громада) не знайшли підтримки.

У підсумку першого засідання Ради регіонального розвитку визначено, що пріоритетними напрямами розвитку Вишгородщини залишається модернізація дорожньо-транспортної інфраструктури, забезпечення прав дітей та підтримка сімей, забезпечення соцзахисту малозахищених верств населення, а також учасників АТО та їх родин, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, покращення екологічного стану, створення ефективної системи утилізації твердих побутових відходів.

Вячеслав Савенок, підбиваючи підсумки засідання, зазначив: «Сьогодні район має стабільний рівень розвитку. Однією великою командою ми невпинно працюємо над забезпеченням збалансованого соціально-економічного розвитку Вишгородщини, щоб у людей була робота, достойна заробітна плата, розвинена інфраструктура і були забезпечені всі соціальні стандарти життя. Закликаю всіх долучитись до реалізації Програми соціально-економічного розвитку, внести посильний вклад у розвиток району».

Новини за датою

< січня 2019 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31