Рахункова палата визнала розміри виплат чорнобильцям застарілими

Розміри виплат усіх видів державної допомоги для чорнобильців є застарілими та не відповідають Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Коментуючи звіт Рахункової палати України від 12 грудня щодо результатів аудиту ефективності використання коштів держбюджету на виплату компенсацій та допомог чорнобильцям, голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко заявив, що це порушує права чорнобильців на соціальний захист.

За словами політика, внаслідок систематичних порушень прав постраждалих від аварії на ЧАЕС збільшується кількість звернень до судів. «Рахункова палата підтвердила, що впродовж 2017-2018 років, незважаючи на інфляцію та зростання вартості життя, з держбюджету на соцзахист чорнобильців виділялась одна й та сама сума – близько 1,9 млрд гривень. А окремі виплати, на які чорнобильці мають законне право, торік взагалі не здійснювалися. У 2018 році держбюджет отримав понад 900 млрд гривень доходів. То невже Мінсоцополітики та український уряд і далі переконуватимуть, що в держави немає коштів, аби розрахуватися з чорнобильцями? Кошти є, натомість відсутнє бажання. Держава систематично й зухвало порушує права постраждалих від аварії на ЧАЕС, і тепер, завдяки аудиту Рахункової палати, цей факт не вдасться приховати», – сказав Володимир Пилипенко.

Висновки аудиторів підтвердили позицію Партії «Відродження» про необхідність повного перегляду законодавства щодо соціального захисту чорнобильців. А також – перерахунку всіх розмірів державних допомог, на які мають право постраждалі від аварії на ЧАЕС. Розмір грошової компенсації на харчування для чорнобильців Міністерство соцполітики визначило на рівні 2015 року. Разові виплати на оздоровлення не переглядалися понад 13 років. У першому півріччі 2018-го сума виплати склала 75-120 грн на людину, а на санаторно-курортне лікування одному чорнобильцеві виділяли 481 грн. Цих коштів вочевидь недостатньо для того, щоб придбати путівку в санаторій і пройти оздоровлення, тому розмір виплат має бути перерахований.

Партія «Відродження» продовжує боротьбу за ухвалення законопроекту №6292, який покликаний відновити соціальні гарантії чорнобильцям. Політсила підготувала позов проти Кабміну та міністра соцполітики Андрія Реви щодо перерахування формули та розміру компенсації для чорнобильців на продукти харчування, а також звернулася до Ради Європи з проханням захистити права ліквідаторів аварії на ЧАЕС – забезпечити виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини стосовно чорнобильців.

Новини за датою

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31