Київщина: "Християнська спадщина нашої землі. ПІВНІЧ"

Виставка «Християнська спадщина нашої землі. ПІВНІЧ», яка відкриється 23 листопада о 14.00 у виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська», представляє унікальне різноманіття натільних та нагрудних хрестів різної форми.

Про це повідомили на інформаційний веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на сторінку у Фейсбук (Інна Косянчук).

Єдиний в Україні і Східній Європі Громадський історико-етнографічний ставрографічний Музей Хреста, який дислокується в Етнографічному центрі «Козацький хутір Галушківка», що на Дніпропетровщині, за підтримки програми міського голови м. Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця» представить понад 1100 експонатів з північних областей України – Київської, Чернігівської й Житомирської, від часів Хрещення Русі через епоху Великого князівства Литовського і козацьку добу до початку ХХ століття. Це переплетення християнського й язичницького, хрестики полян, сіверян й деревлян, місцеві особливості хрестів і багато іншого. Також на виставці буде представлено й унікальні хрести Київського Полісся, надані Вишгородським історико-культурним заповідником, який є співорганізатором виставки.

«Ми показуємо нашу християнську культурну спадщину, яка об’єднує всі області та регіони України. Не зважаючи на те, що на українських землях впродовж віків жили представники різних конфесій, власне українська складова в даній виставці є визначальною та концептуальною», - зазначає засновник Музею Хреста Віктор Векленко.

«Експонати демонструють розмаїття культової пластики з різних регіонів нашої країни. На виставці представлені українські натільні і нагрудні хрести – православні, католицькі і греко-католицькі. Саме завдяки такому розмаїттю можна відстежити регіональні особливості хрестів, а також спільну духовну основу України: від Криму до Волині, від Карпат до Донбасу. Такі заходи дуже важливі, адже вони демонструють об’єднання країни», - підкреслила кандидат історичних наук, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

«Перші натільні хрести з’явились на території України у V-VI ст. в Криму, а згодом, з прийняттям християнства Володимиром у 988 р., і на території Київської Русі. Хрестики символізували приналежність носія до християнства, хоча носіння його певний час не було обов’язковим. Оскільки не було жорстких форм щодо форми та прикраси хреста, то це обумовило розмаїття форм та прикрас натільних хрестів, зумовлене особливостями (регіональними, хронологічними, конфесійними тощо). Наскільки ці зміни відобразилися на натільних хрестах Північної України від давніх часів до сучасності, відвідувачі зможуть ознайомитись на виставці», — підкреслив доктор історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» Вячеслав Корнієнко.

Організатори переконані, що й цьогорічна виставка зацікавить як фахівців, так і всіх, хто цікавиться історією християнства в різних конфесійних аспектах.

Виставка відкриється за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 24, Національний заповідник «Софія Київська», виставкові зали «Хлібні».

Дата відкриття: 23 листопада 2018 р.

Час відкриття: 14.00.

Виставка «Християнська спадщина нашої землі: ПІВНІЧ» триватиме з 23 листопада 2018 р. по 25 січня 2019 р.

Телефони для акредитації ЗМІ: 097-249-44-11.