Київщина: з першого жовтня сміттєпроводи в житлових висотках не є обов’язковими

З першого жовтня 2018-го набули чинності зміни у державні будівельні норми стосовно проектування житлових будинків (Зміна № 4 у ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), якими скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у житлових багатоповерхових будинках при їх новому будівництві чи реконструкції.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" з посиланням на портал нерухомості «МЕтри».

«З першого жовтня сміттєпроводи в багатоповерхівках можна не проектувати – набула чинності відповідна очікувана зміна в ДБН. І тепер ця радянська норма вже не є обов’язковою», – поінформував Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

В країнах Європи вже давно заборонили проектувати подібні сміттєпроводи в багатоповерхівках. Адже вони несуть в собі негативні наслідки: антисанітарія в будинках, ризик пожеж, неможливість сортування сміття. «Бездумне скидання в сміттєпровід будь-якого сміття – дуже шкідливе. І від цього треба позбавлятися. Тільки тоді в Україні реально запрацює система сортування сміття. Будинки мають будуватися за більш високими європейськими стандартами, у тому числі, з точки зору екології”, – зауважив Парцхаладзе.

Згідно з новими змінами у ДБН, необхідність влаштування сміттєпроводів в будинках визначатиметься з урахуванням прийнятої у кожному населеному пункті системи поводження з відходами. Сміттєпроводи залишаються обов’язковими тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю й осіб похилого віку.

Новини за датою

< жовтня 2018 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31