Київщина: винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього святкує Вишгородщина

Сьогодні громада Вишгородщини святкує:

Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородицi (1164). Семи мчч. Маккавеєвих: Авима, Антонiна, Гурiя, Єлеазара, Євсевона, Алима i Маркела, матерi їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р. Х.). Мчч. в Пергiї Памфлiйськiй: Леонтiя, Атiя, Олександра, Киндея, Минсифея, Кириака, Минеона, Катуна i Євклея (ІІІ).

В усіх церквах Вишгородського благочиння УПЦ КП пройшли святкові Богослужіння.

Вишгородці та гості міста зранку поспішали на святкову Божественну літургію до храму Св. князя Володимира. На церковному подвір’ї було сонячно, велелюдно, урочисто. Підопічні Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування з радістю взяли участь у святкуванні величного християнського свята.

По закінченню Богослужіння, настоятель храму протоієрей о. Богдан (Николин) здійснив чин освячення води і зілля.

Перший Спас у народі має одразу кілька назв. Найпопулярніша – свято Маковея. Саме в цей день християни пригадують сімох мучеників Маккавеїв, їхню матір Соломонію та учителя Єлеазара, які у 166 році до н. е. померли мученицькою смертю від рук царя Антіоха Епіфана. 14 серпня у церковному календарі – День пам'яті мучеників Маккавеїв, звідси і назва свята – Маковея.

Цей день називають ще Медовим Спасом, позаяк саме в цей період настає пора збирання меду з вуликів. Для українців мед здавна був цінними ліками, а вже потім – ласим смаколиком.

14 серпня охрестили ще однією назвою – Спаса на воді, і зробили це невипадково. Колись на свято Маковея досить урочистою. І, навіть, обов'язковою для кожного села була традиція освячення води, зокрема, криниць. У цей день дівчата плетуть вінки й прикрашають ними колодязь.

Цього дня починається Успінський піст (у народі – Спасівка).

Новини за датою

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31