Сьогодні в Києві Україна вклонялась Святому Володимиру і молилась за своє майбутнє і свою Церкву

Київщина приєдналась до хресної ходи на честь 1030-ї річниці Хрещення Київської Руси-України «Молитва за Україну та Українську Помісну Православну Церкву», що звершувалась сьогодні в столиці України.


Звершилось! Звершилось об’єднання України. І це не просто слова – сьогодні ми все це побачили, відчули, бо до міста, де 1030 років тому відбулося Хрещення Русі, з’їхалась вся Україна.

З’їхалась, щоб висловити свою думку щодо створення Єдиної Помісної Церкви: тільки Єдина Церква гарантує цілісність держави, тільки Єдина Церква може об’єднати мешканців міст і сіл в націю. І в таку націю, яке може здолати всі негаразди і біди, сильну духом, нетерпиму до ворогів, з міцним духовним корінням і козацькими традиціями.

Сьогодні ми все це побачили. Хтось було взявся рахувати, скільки нас сьогодні в серці Києва. За деякими підрахунками – до 100 тисяч. А на мою думку, й справді була вся Україна. Бо на відзначення 1030-ліття Хрещення Київської Русі прибули прихожани церков Української православної церкви Київського патріархату з усіх областей, представники діаспори, громадяни, котрі не особливо часто ходять до церкви, або й взагалі залишаються атеїстами, але сьогодні вони відчули необхідність, патріотичний поклик приєднатись до спільної молитви за долю України.

У таку годину приємно було почути, що сьогодні і деякі священики та прихожани церков Української православної церкви Московського патріархату відкрито заявляють про підтримку створення Єдиної помісної церкви. А віруючі Української автокефальної православної церкви на чолі з Митрополитом Макарієм приєднались до сьогоднішньої ходи.

Від Володимирського собору урочиста хода УПЦ КП на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом вирушила бульваром Шевченка. У цей же час від Бессарабської площі вирушає хода віруючих УАПЦ, яку очолює Митрополит Макарій. Колони зустрічаються на перетині бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської і далі спільно вирушають по вулиці Володимирській, через Софійську та Михайлівську площі до Володимирської гірки.

До Молебня за Україну та Українську Помісну Православну Церкву та урочистої ходи приєднались і Президент України Петро Порошенко з дружиною та урядовці.

Все це яскраво показало наше телебачення, акцентувавши увагу на кількості учасників ходи, на словах Патріарха та Президента про значимість Єдиної Помісної Церкви для України.

А в колонах серед учасників ходи вирувала паралельна стихія – співали козацьких пісень, раз-у-раз хтось вигукував «Слава Україні!» і тисячоголосий натовп гучно вигукував «Героям слава!», «Україна – понад усе!». Спілкувались, ділились наболілим, розповідали про радісні новини – хвилююче, щире єднання, яке буває лише серед єдиновірців. А віра тут одна – Україна понад усе і Єдина Помісна Православна Церква допоможе цю Україну постановити.

Сонячний літній день – багато сонця, багато неба. Українські синьо-жовті прапори додавали в загальну картину і синього, і жовтого кольорів, буквально заливаючи ними міські вулиці.

У спільній хресній ході «Молитва за Україну та Українську Помісну Православну Церкву», що звершувалась сьогодні в столиці України, брали участь і парафіяни Вишгородського благочиння.

«Хвилююча і радісна подія відбулася сьогодні, – ділиться враженнями настоятель Старопетрівського храму Казанської ікони Божої Матері отець Василь (Вишгородський район). – Велелюддя учасників ходи показало всьому світу, представникам Константинопольського Патріархату, які зараз перебувають в Україні, що Українська православна церква Київського патріархату – це велика сила».

І, безперечно, великою силою також була багатоголоса молитва, підсилена церковними дзвонами – за Україну!

Галина МАКАРЕНКО.

На знімках: під час хресної ходи.

Фото Олександра КОНОНЕНКА та соцмереж