Київщина: у Вишгороді засяяв хрест на куполі нового храму

У Вишгороді споруджується новий храм Української православної церкви Київського патріархату – Собору Архангела Гавриїла. Сьогодні на новобудові освячено і встановлено купольний хрест.

Урочистий молебен з нагоди встановлення купольного хреста разом з настоятелем Вишгородського храму Святого Рівноапостольного князя Володимира отцем Богданом відслужили настоятель Старопетрівського храму Казанської ікони Божої Матері отець Василь та настоятель храму Благовірного князя Олександра Невського з Нижчої Дубечні отець Володимир.

Отець Богдан висловив вдячність усім, хто опікується благоустроєм діючого храму Святого князя Володимира, а також усім, хто долучився до спорудження нового храму Собору Архангела Гавриїла. А особлива відзнака сьогодні – Вишгородському міському голові Олексію Момоту, котрий не чекаючи прохань, завжди допомагає громаді храму вирішувати нагальні проблеми, активно долучився до спорудження нового храму. За заслуги у відродженні духовності в Україні, розбудову Церкви отець Богдан вручив міському голові орден Святого Рівноапостольного князя Володимира.

Коментуючи подію, Олексій Молот зазначив, що нинішня подія дуже значима, адже встановлення купольного хреста – це черговий етап у зведенні нового храму, котрий, безперечно служитиме відродженню духовності у нашому місті зокрема, і в українському суспільстві загалом.

Отець Василь, звертаючись у своїй проповіді до прихожан, наголосив, що нинішня подія – історична, адже храм і хрест на ньому стоятимуть віки, підносячи до Святого Неба і до Господа усі молитви і прохання тих, хто сподобився сьогодні увіковічити на ньому свій поцілунок: «Виявляємо любов нашому Господу і просимо Його заступництва і захисту для усіх нас, для усієї України. І хай кожному дає Бог те, що він просить і що потрібно, допоможе провадити у наше життя любов».

Протягом усієї урочистої служби неодноразово звучали ці слова про любов до Бога, любов до ближнього, любов Всевишнього до всіх, хто сповідує християнство. І це не випадково, адже сила Любові – непереможна, і вона допомагає долати біди і негаразди, об’єднує людей заради миру. Саме вона дозволить побудувати в Україні Єдину Святу Помісну Церкву.

… Хвилююча мить, урочиста мить – священнослужителі освячують купольний хрест, прихожани підходять до нього, щоб вклонитись і поцілувати і він підноситься над Вишгородом, щоб стати провідником молитов і прохань прихожан, їх захисником і оберегом.