Київрада збирається вдвічі підняти плату за проїзд. Кияни готові вийти на протест

Мер Києва Володимир Кличко удвічі збільшує тариф за проїзд у громадському транспорті – одна поїздка коштуватиме 8 гривень. Кияни запланували на 12 липня акцію протесту.

Обурені необґрунтованим підняттям вартості проїзду у громадському транспорті, кияни на 12 липня готують масовий протест під Київрадою, який розпочнеться о 9.30.

Нинішнього тижня починає діяти розпорядження Київського мера Кличка щодо збільшення плати за проїзд у громадському транспорті – вдвічі, і 5 липня на засіданні Київради він підтвердив ці свої наміри щодо підвищення тарифу за проїзд.

Однак, експерти та більшість депутатів Київради вважають підняття плати за проїзд необґрунтованим. По-перше, розрахунок щодо нової ціни дуже непрозорий. Документ, оприлюднений КМДА, має багато цифр, однак дуже незрозумілий, отож не дає розуміння, а швидше являє собою формальне обґрунтування, щоб «проштовхнути» рішення. Так, зокрема, аргументує спеціаліст зі транспортного планування, учасник проекту Світового Банку «Сталий розвиток міського транспорту в Києві» Дмитро Беспалов.

Експерти також наголошують, що підняття тарифів не гарантує покращення якості міських перевезень, міськвлада в цьому плані ігнорує рекомендації авторитетних міжнародних організацій стосовно оптимізації громадського транспорту.

Світовим банком було висловлено рекомендації щодо проведення реформи й облаштування ефективної мережі наземного громадського транспорту. Якби ці рекомендації були виконані, то про підняття тарифів можна було б навіть не вести мову, оскільки собівартість перевезень зменшилася б на 13%. Однак, у цьому плані з 2015-го року нічого не робиться.

Група депутатів-«свободівців» ініціювала проект рішення, щоб зупинити підняття вартості проїзду. Він підтриманий транспортною комісією Київради і буде винесений на сесію Київради 12 липня.

На думку Прохора Антоненка, заступника голови транспортної комісії, підвищення тарифів можна розглядати, як своєрідну змову влади з приватними перевізниками: «Враховуючи, що 50% наземного транспорту це «маршрутки», котрі створюють практично окремий тіньовий ринок з обсягом не менше 2 млрд грн прибутків на рік, то дуже ймовірно, що підвищення тарифу вдвічі – це змова з приватними перевізниками». І тут є всі підстави для такої думки. Адже якщо спочатку ціну підніме приватник, а в комунальному транспорті буде 4 грн, то ніхто тою «маршруткою» не поїде. Якщо ж в комунальному буде 8, а приватний навіть гривень 15 поставить, то люди приймуть цей варіант, оскільки співвідношення буде приблизно таке, як зараз, а їхати ж треба.

Як результат, тіньовий ринок «маршруток» отримає додатково ще 2 млрд грн на рік. Закономірно, що ці 4 млрд підуть не в бюджет і на розвиток міської транспортної мережі, а в кишеню приватних перевізників і тих, хто стоїть за цими схемами.

Ілля Сагайдак, депутат міськради від «Солідарності», член транспортної комісії переконаний, що від ефективності транспортної системи економіка міста зростає, а отже, зростає і його бюджет.

В той же час, як вважають есперти, громадський транспорт дає змогу розвантажити місто від автомобілів і поліпшити екологічну ситуацію.

Сьогодні у багатьох країнах Європи навіть розглядають питання безкоштовного проїзду в громадському транспорті. Здивуєтесь, але це вважають навіть ефективним.

У Таллінні, наприклад, для жителів міста вже два роки абсолютно безкоштовний громадський транспорт. Надалі цю практику планують розширити на всю Естонію. Це – як спосіб стримати прирост затореності міських вулиць і зменшеншити витрати муніципалітету на розвиток транспортної інфраструктури.

В Україні до такого, виходячи з вищесказаного, ще далеко. Бо дуже багато охочих на цьому заробити. То, принаймні, хоча б поліпшили на пару пунктів якість перевезень у громадському транспорті.

Київська громада налаштована поборотися за свої права і закликає о 9.30 12 липня зібратись під Київрадою та висловити свій протест.

Новини за датою

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31