Вперше у світі: в Естонії громадський транспорт зробили безоплатним

З першого липня жителі Естонії можуть безоплатно користуватися громадським транспортом.

Про це поінформував веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за повідомленням від "World Economic Forum".

Такий експеримент започаткували в країні ще п’ять років тому, після того як 75 % мешканців Таллінна проголосували «За» на референдумі. У місті тоді запровадили спеціальні «грінкарти», які підтверджують, що людина дійсно проживає тут. І карти коштували – два євро. Для приїжджих – проїзд був платним.

Експеримент виявився успішним не лише для громадян, але й для міста. Представник офісу Євросоюзу в Таллінні Алан Алакюла поінформував: «З тих пір, як ми запровадили безкоштовний транспорт, ми отримали доходів – вдвічі більше, ніж витратили. Через те, що люди почали відмовлятися від поїздок на особистому транспорті, помітно зросла відвідуваність ресторанів, кафе, магазинів, менше стало заторів».

Досвід столиці відтепер поширять й на інші міста у країні. Наразі це нововведення стартувало вже в десяти округах (всього їх п’ятнадцять).

Естонія стала першою країною в світі з повністю безоплатним громадським транспортом. Таку можливість вивчають в деяких містах Німеччини та Франції, переважно заради зниження забруднення повітря.

А тим часом, у Києві з 14-го липня вартість проїзду зросте. Звичайний квиток у наземному громадському транспорті коштуватиме – вісім гривень.

Новини за датою

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31