Міжнародний день музеїв на Вишгородщині

18 травня ми святкували Міжнародний день музеїв. Вишгородський історико-культурний заповідник прагне йти в ногу з вимогами часу. І колективу це вдається.

«Завдяки вашому професіоналізму та самовідданій праці зберігається та примножується культурна та історична спадщина, підтримується зв’язок між поколіннями давніми і сучасними, прищеплюється любов до краси!, – зауважила, вітаючи колег, директор ВІКЗ Влада Литовченко, і нагадала слова відомого мистецтвознавця, колекціонера, археолога Богдана Ханенка: «Музей повинен бути оселею муз, повинен одночасно бути і школою, і храмом, священним місцем, куди повинно стікатися все для вивчення прекрасного і для поклоніння красі, щоб потім і в житті розуміти і любити красу».

Саме таким місцем нині є Вишгородський історико-культурний заповідник. У Міжнародний день музеїв в одному з його підрозділів – Музеї давньоруського гончарства – було справді людно, жваво і цікаво. Колектив ВІКЗ підготував особливу програму. У ній – і низка різноманітних екскурсій, розрахованих на різні вікові категорії, і майстер-класи на будь-який смак, і культурно-освітні програми… То ж співробітникам музею в це день, як кажуть, вгору ніколи було глянути, але це для них найвища оцінка – отже, люди ВІКЗ знають, цікавляться заходами, які тут проводяться, і переконані, що тут завжди можна дізнатися щось цікаве.

Прагнення колективу ВІКЗ оцінили і вишгородці, й місцева влада. У Міжнародний день музеїв до Вишгородського історико-культурного заповідника завітала з привітаннями секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражникова.

«Я сьогодні від імені міського голови, від імені міської ради, від себе особисто прийшла привітати весь колектив ВІКЗ і директора ВІКЗ Владу Литовченко. Дякуємо всьому колективу, керівництву за нове життя, за творчий пошук. Ми бачимо, скільки проводиться заходів на території заповідника, скільки долучається до цих процесів дітей і дорослих. Ми надихаємося цими процесами. У цьому році у нас буде організований спільний захід це фізкультурно-мистецький фестиваль «Зірки досяжні» для людей з особливими потребами. Це наш перший спільний проект. На майбутнє – ми сподіваємось, що таких проектів буде багато. До речі, останнім часом до місцевої влади надходить багато позитивних відгуків від жителів Вишгорода – люди дізнаються , в якому справді історичному місці вони живуть. І не останню, а може, й першу скрипку в цьому відіграє колектив ВІКЗ. Ми щиро колектив з Міжнародним днем музеїв, бажаємо натхнення, і невичерпної енергії, і, в свою чергу, як місцева влада, будемо підтримувати ВІКЗ», зауважила Тетяна Бражникова.

До речі. Цьогорічною темою ICOM (Міжнародна рада музеїв) назвала «Hyperconnected museums: New approaches, new publics» («Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі»). На сьогодні аудиторія музеїв є набагато численнішою за ту, яка особисто відвідує експозиції. Завдяки технологіям та мережі Інтернет можна скористатись музейними послугами не виходячи з дому, віддалено оглянути оцифровані експонати, часто навіть докладніше, ніж у вітрині, поділитись своїми враженнями у соціальній мережі.

Тож ВІКЗ також прагне йти в ногу з часом, стежити за сучасними тенденціями та використовувати передові технології. З нагоди свята ВІКЗ презентував сторінку на Sketchfab з першими точними 3D-моделями старожитностей давньоруського Вишгорода різних періодів дослідження.

Інна КОСЯНЧУК, прес-служба Вишгородського історико-культурного заповідника