Енергія добра – у кожній пісні

Фольклорний колектив «Золотий вік» святкує своє п’ятиріччя і присвячує свій ювілейний творчий вечір Дню матері.

П’ять років тому вишгородчанки поважного віку об’єднались у фольклорний колектив «Золотий вік», що нині працює при Вишгородському територіальному центрі соціального обслуговування на базі районного Будинку культури «Енергетик».

Різні професії, різні долі, різні характери і вподобання, але для кожної з учасниць колективу пісня – це саме життя. Бо дає наснагу і сили, допомагає здолати життєві проблеми, дозволяє поділитись із друзями своїм гарним настроєм, своїми мріями і сподіваннями.

Підсумовуючи невеличкий творчий шлях, без перебільшення можна сказати, що фольклорний колектив виріс на кілька порядків. Бо неодноразово ставав лауреатом міжнародних та обласних конкурсів, «засвітився» і на телебаченні, виступивши у програмі 1-го національного каналу «Фольк-мюзік». Їх виступи завжди прикрашають міські та районні заходи, а глядачі з нетерпінням чекають нових зустрічей з цим самобутнім і талановитим колективом.

Наталія Рудько, директор Вишгородського районного територіального центру, зауважує, що колектив з успіхом «вписується» у будь-який формат заходу – чи це обласний конкурс, чи щедрування у новорічно-різдвяні свята у владному кабінеті чи на виробництві, чи тепла зустріч у районній бібліотеці, чи пам’ятний вечір у міському будинку культури чи офісі терцентру…

Як відзначила, підсумовуючи виступи на обласному конкурсі працівників соціальної сфери голова журі Світлана Томашевська, надзвичайно приємно бачити у виступі цього аматорського колективу щирість і захоплення народним мистецтвом, а ще – високий професіоналізм, незважаючи на те, що мало хто з них має музичну освіту: «Колектив надзвичайно вирізняється різноголоссям, справжніми народними чистими голосами. А ваш музичний керівник Віктор Туровський, то взагалі – віртуоз!».

«Коли ми організовували колектив, то музичним керівником у нас був Володимир Ткаченко, – розповідає художній керівник колективу Тамара Шевченко. – Дякуючи йому, ми згуртувались і стали саме тим, чим є сьогодні – фольклорним колективом, який добре знають у Вишгороді і районі. Однак, з об’єктивних причин, Володимир Михайлович зараз з нами не співпрацює. А «воює» з нами, прагне підняти наш мистецький рівень Віктор Олександрович Туровський».

«Це так Тамара Михайлівна жартує, що я з ними «воюю», – говорить Віктор Олександрович. – Бо тут не «війна», а «співпраця» і мені надзвичайно приємно працювати з цим колективом, котрий завжди у піднесеному настрої, завжди натхненно відгукується на нові твори, має волю до перемоги і перемагає на різноманітних конкурсах. А ще – їх виступи завжди заряджають глядачів доброю енергією. Сумна пісня чи весела – не це беремо до уваги, а те, як забренить вона на струнах душі наших глядачів… Прагнемо, щоб вона завжди звучала добром».

«Золотий вік» виконує здебільшого українські народні пісні, та є у репертуарі й твори відомих українських поетів та композиторів, серед авторських – пісні на слова і музику художнього керівника колективу Тамари Шевченко. Їх виступ – це завжди ціле бурхливе море емоцій: біль, сум, веселощі, гумор. Та якою б не була пісня у виконанні «Золотого віку», це завжди пісня – про Україну, про її традиції, її біль і втрати, її надії і надбання. І пісня – за Україну, за її долю, за її розквіт, заклик до єднання заради миру і добра.

І у районному відділі культури, і в територіальному центрі відзначають, що колектив добре відомий у місті, його хочуть слухати, чекають зустрічей з ним, репертуар до смаку різним віковим категоріям. «Залучаючи меценатів, – говорить Наталія Рудько, – намагаємось, щоб зустрічі глядачів з цими самобутніми митцями ставали частішими і проходили у святкові дні, аби зробити їх ще більш святковими і урочистими».

«Приємно чути приязні відгуки про наш колектив, – говорить Тамара Шевченко. – Та те, що бачать глядачі на сцені, – це не якийсь спалах натхнення і талантів, це велика праця і допомога наших меценатів. Дякуємо всім, хто допомагає нам, підтримує нашу творчу діяльність – голова та заступник голови правління Асоціації роботодавців Вишгородщини Юрій Колодзян та Валерій Виговський, директор Територіального центру Наталія Рудько, начальник районного відділу культури Юлія Іванова, керівники міста та району. Запрошуємо вишгородчан на наш ювілейний концерт, що відбудеться у Будинку культури «Енергетик» 16-го травня о 18-й годині».

Новини за датою

< травня 2018 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31