Прощай літо! За рішенням Міносвіти школярі мають навчатися до 1 липня

Освітнє відомство установило нову тривалість навчального року.

Лілією Гриневич, міністром освіти і науки, підписано документ, котрим визначено структуру нового навчального року. Наразі він починатиметься 1 вересня й продовжуватиметься аж до 1 липня.

Навчальний процес та межі канікул у новому навчальному році школи повинні означувати за погодженням з органами управління освітою.

Незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, старт навчання у закладі призначено на 1 вересня, кінець - не пізніше 1 липня наступного року.

Канікули не повинні тривати менше 30 календарних днів (без врахування днів припинення навчання через карантин чи температурний режим).

Адміністрації освітніх закладів повинні визначати тривалість навчального тижня у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, на весь навчальний рік. При п’ятиденці відпрацювання уроків по суботах не допускається, позаяк це спричинить перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на школярів. Суботнє навчання не дозволено навіть при надолуженні матеріалу та скороченні опалювального сезону.

Як повідомляють у Міносвіти, навчальні заклади спільно з органами влади вирішуватимуть, коли оголошувати карантинтинні заходи, припиняти чи продовжувати навчальний процес.

Чисельність уроків, відпрацьованих педагогами, може бути меншою від запланованого. Однак, педколективи, в обов’язковому порядку повинні вжити заходів щодо освоєння школярами програмного матеріалу. Це можливо зробити, ущільнивши навчання, застосувавши дистанційне чи самостійне навчання і опрацювання.

Вчительська заробітна плата у такому разі не постраждає - об’єктивні причини меншої кількості відпрацьованого часу не повинна стати причиною вирахувань із його зарплати.