Вишгородщина: виховна година з образом великого Довженка

У НВК «Гімназія «Інтелект» - ЗОШ І ступеня» пройшов відкритий виховний захід «Тема війни в оповіданнях Олександра Довженка». Його організували й провели учні 8 б класу та їх вчитель – Світлана Строкань.

Про це повідомляє веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо" за інформацією у Фейсбук Інни Шубко.

Олександр Довженко – своєрідний поет екрана й слова. Він увійшов до історії світової та вітчизняної літератури, поєднавши таланти режисера й письменника. Своєю дивною творчістю зумів зблизити словесне та візуальне мистецтво. Довженко світ… І основним у тому світі є образ рідної Батьківщини. Саме про це і йшла мова. На занятті звучали рядки із безсмертної «Зачарованої Десни», нарису «Стій, смерть, зупинись», оповідань «Мати», «Ніч перед боєм» та «Воля до життя». І діти відзначили, що у митця образ України воєнних часів – це звичайна хата, пограбована й зруйнована. Письменник стверджує, що Україна – це не тільки «пристановище» людське, а ще й місце для радощів, суму, де квітне наша мова, а «поза нею вона в’яне, як квітка на дорозі».

Я не хочу війни, Тато!

Хочу море блакитно-синє,

Коли сонце лягає спати

Помолюся за Україну!


Хай ті постріли, що лунають,

Завмирають у нас назавжди,

І всі діти разом бажають

повернути в країну – казку!..

Саме ці рядки пісні, що виконували В’ячеслав Тарасюк, Михайло Пшінка та Іветта Лютаєва, можна вважати сьогоднішнім гімном – закликом усіх українських дітей припинити війну.