Київські сосни… Рубати чи не рубати?

Киян не на жарт непокоять санітарні рубки дерев у лісах.

На незнанні людей спекулюють політики, звинувачуючи лісників, навіть поважні видання іноді припускаються помилок і дезінформують читачів. Жителі здебільшого не розбираються в причинах вирубки й піддаються загальній паніці, ніби в лісі розчищується ділянка під забудову.

Про це інформує веб-портал "Вишгород-Лайф.Інфо".

Днями санітарну рубку в Пуща-Водицькому лісництві Святошинського ЛПГ сприйняли за підготовку будмайданчика під 25-поверховий будинок. Щоб надалі місцеві жителі були обізнаніші, Святошинське ЛПГ на прохання депутата Київради Юрія Дідовця провело в лісі тренінг-екскурсію. За екскурсовода був – головний лісничий КП «Святошинське лісопаркове господарство» Анатолій Крутько.

Святошинське лісопаркове господарство саме не визначає, які дерева рубати, а які – ні. Є ще такі установи як Київлісозахист й Управління лісового та мисливського господарства.

Санітарна рубка може бути планова на окремій визначеній ділянці раз на 3-4 роки. Також до нас приходять звернення від депутатів і від городян про те, що в лісі треба прибрати сухостій. Сухостій – це з різних причин усохлі дерева, які становлять загрозу для інших дерев і для відпочивальників.

Депутат Дідовець підтверджує: «З моменту, коли я звертався письмово, щоби прибрали уражені дерева й зачистили ліс, проходило не менше півроку, як приступали до робіт».

На вирубку має бути погоджений всіма інстанціями лісорубний квиток із конкретно вказаними деревами. Дерева помічаються номерами на засіках.

З квітня два з половиною місяці в лісі має бути тиша і жодна бензопилка не може працювати. Якщо ви чуєте в цей час вирубку – звертайтеся до поліції і дзвоніть у лісопаркове господарство – (044) 452-63-40.

Один лісник обслуговує 500 га лісу. Роботи дуже багато. Намагаються санітарну чистку проводити взимку, щоб до весняного гніздування птахів і пожежонебезпечних літніх місяців сухостою не було.

Людський фактор дається природі взнаки.

Коли приходить весна у лісі з’являються гори сміття, яке люди не забирають із собою. Також у ліс висипають будівельне сміття після ремонтів, заощаджуючи на його вивезенні на звалища. Ми проводимо роз’яснення, намагаємося зловити таких сміттярів, але потік не припиняється.

Сосни також потерпають від жука-короїда. У результаті всихає дерево.

Зрубані дерева вивозяться і використовуються в господарській діяльності Святошинського ЛПГ. Будь-хто може звернутися до підприємства, щоби придбати дрова чи пиломатеріали або готові вироби – альтанки, лавочки, садові меблі, паркани.