Вишгородщина: у Старих Петрівцях згадували страшні події голодомору 30-х років минулого століття

Голодомор, що прокотився по Україні трьома потужними хвилями, забрав тисячі й тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку поглибили переселення, тюрми та табори.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу старанно приховувалися довгий час. Сьогодні державні інституції вже відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду тодішньої радянської влади проти української нації. І президетським указом Міністерству закордонних справ доручено продовжувати роботу щодо визнання світовою спільнотою, іноземними державами й міжнародними організаціями Голодомору як геноциду українського народу.

Громада села Старі Петрівці, провівши біля каплички «Жертвам голодомору» мітинг-реквієм, вшанувала пам'ять усіх померлих у роки голодоморів.

Участь у заході взяли сільський голова Ростислав Єрема, працівники виконкому сільської ради, депутати, представники громадськості, сільських організацій й підприємств, учнівська молодь.

Настоятель храму Казанської ікони Божої Матері протоієрей Василь (Хомин) відслужив панахиду за загиблими у різні роки від голоду старопетрівчанами і всіма українцями.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом. Цю хвилину вони присвятили пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

Від каплички «Жертвам голодомору» у центрі села учасники мітингу пройшли ходою на старе сільське кладовище до каплички преподобного Марка Гробокопача Києво-Печерського. В пам’ять про всіх невинно убієнних голодом старопетрічани запалили у капличці поминальні свічки.

Цього ж дня у сільському Будинку культури під час тематичного заходу вони також розділили хліб на спомин душ людей, що померли від голоду. У фойє Будинку культури старопетрівчани довго затримувались біля тематичної виставки, в якій документами, пібліцистикою, учнівськими малюнками виписана вся глибина цієї трагічної історії українського народу.

«Це велика трагедія нашого народу, під час якої загинули тисячі українців – від дітей до літніх односельчан, – зауважує Ростислав Єрема. – По суті, у ті роки під корінь рубалась уся українська нація. Пам’ятаючи про це, маємо сьогодні думати про майбутнє, турбуватись про духовний розвиток нашої молоді».

Олександр Кононенко, спеціально для "Вишгород-Лайф.Інфо".

На знімках: під час заходів у Старих Петрівцях.

Фото автора

Новини за датою

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
27 28 29 30