Четвер, 10 липня 2014

Тільки за велінням совісті та покликом душі можна творити добро, надаючи допомогу тим, хто найбільше її потребує. Отож і професію соціальних працівників, зазвичай, обирають люди, для кого доброта і милосердя є не абстрактними поняттями, а нормою життя.

Сьогодні соціальні працівники – це своєрідна «швидка соціальна допомога». Адже через їх серця щоденно проходять потреби, турботи, проблеми та болі пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, немічних і одиноких громадян. Важливість цієї роботи важко переоцінити, адже за кожною цифрою – конкретні людські долі. У Вишгородському районі ця робота і відповідальність покладена на плечі Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), створеного розпорядженням Вишгородської райдержадміністрації від 31.10.2001р. № 438 на базі відділення соціальної допомоги вдома управління праці та соціального захисту населення.

Діяльність територіального центру спрямована на надання соціально-побутової допомоги вдома самотнім громадянам похилого віку, надання різних видів натуральної допомоги, а також, на соціально-побутову адаптацію пенсіонерів та інвалідів.

На  соціальне обслуговування у центрі мають право:

одинокі громадяни  похилого  віку,  інваліди,  хворі  (з  числа  осіб працездатного   віку   на   період   до   встановлення   їм  групи інвалідності,  але  не  більш  як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

громадяни, які  перебувають  у  складній  життєвій ситуації у зв’язку  з  безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що   шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку,   інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум  для  сім’ї.

Для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадяни вказаних вище категорій, подають письмову заяву управлінню  соціального захисту населення за місцем проживання. Територіальний центр після подачі відповідних документів щодо посвідчення особи, сімейного стану та доходів, медичного висновку складає карту індивідуальних потреб громадянина у соціальному обслуговуванні  (наданні  соціальних  послуг),  визначає їх зміст, укладає договір про  соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням соціальної допомоги вдома одинокого (проживаючого самотньо) непрацездатного громадянина та приймає рішення про необхідність  соціального обслуговування  (надання соціальних  послуг), про що видається відповідний наказ.

До складу територіального центру входять структурні підрозділи:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;

- відділення денного перебування;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома надають наступні послуги:

- косметичне та генеральне прибирання в будинку підопічних;

- закупка продуктів, ліків;

- допомога в обробітку присадибної земельної ділянки;

- піднесення води, палива;

- оплата за комунальні послуги;

- оформлення субсидій на тверде паливо та скраплений газ;

- допомога по господарству та інші.

Працівники відділення постійно проводять моніторинг матеріально-побутових умов проживання пенсіонерів та інвалідів з метою удосконалення соціально-побутової допомоги, розширення спектра соціальних послуг, поліпшення їх якості.

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, для якого Територіальний центр орендує приміщення у Димерської районної лікарні, розраховане на 25 ліжко-місць. Тут постійно перебувають особи, у котрих немає близьких родичів, для багатьох - це останнє пристанище в цьому житті, їх рідний дім і працівники відділення намагаються створити для них справжні домашні умови, огорнути теплом і затишком, постійно організовують культурно-просвітницькі заходи.

У стацвідділенні громадяни одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом; раціональним харчуванням ту межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ; цілодобовим медичним обслуговуванням; комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло - водопостачання тощо).

Відділення денного перебування надає соціальні послуги, спрямовані на усунення обмежень життєдіяльності та підтримку соціальної незалежності громадян похилого віку та інвалідів.

У відділенні постійно проводиться комплекс заходів, спрямованих на розширення культурних контактів та соціальних зв’язків пенсіонерів, на розвиток їх різнобічних інтересів і потреб, розкриття здібностей та талантів.

Соціальні послуги, які надає відділення, спрямовані на пропаганду здорового способу життя та формування позитивного світогляду. Налагоджені тісні зв’язки з колективами художньої самодіяльності районного будинку культури та Центру дитячої та юнацької творчості, які на волонтерських засадах дають концерти для відвідувачів відділення. Одним з напрямків в організації дозвілля підопічних є проведення культпоходів до театрів та музеїв. З числа підопічних відділення створено фольклорний колектив «Золотий вік», який з успіхом виступає на районних заходах та в трудових колективах, брав участь у програмі 1-го національного каналу «Фольк-мюзік».

На базі відділення соціально-побутової адаптації  працює Університет третього віку «Активне довголіття» з факультетами - інформаційних технологій, основ медицини та здорового способу, художньо-мистецький.

У відділенні надаються послуги психолога (соціального педагога) за індивідуальним графіком, зручним для громадян.

Через територіальний центр здійснюється виплата матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам району за районною комплексною програмою «Турбота» - у середньому за рік допомогу отримують більше 700 громадян.

Крім цього, територіальний центр при підтримці комерційних структур, благодійних та релігійних організацій надає малозабезпеченим одиноким громадянам похилого віку та інвалідам гуманітарну допомогу (речі першої необхідності, продукти).

Територіальний центр активно співпрацює з громадськими організаціями. Зокрема, встановлено тісні зв’язки з районною організацією Товариства Червоного Хреста, районною радою ветеранів, Спілкою «Онкочоробиль», церковними громадами.

…Не лише за службовими обов’язками, але в більшості своїй по доброті душі та чуйності серця піклуються працівники територіального центру про літніх людей, ветеранів та інвалідів. Завдяки їхній турботі літні люди отримують надію на майбутнє, відчувають себе повноцінними і повноправними членами суспільства. Щодня працівники територіального центру приходять на допомогу людям, проявляють співчуття і терпіння, розділяють біль, деколи забуваючи про власні проблеми.

Сьогодні діяльність центру спрямована на те, щоб розширити коло соціальних послуг, зробити їх більш якісними.
Новина-flash

Київщина: жахливу ДТП спровокувала вантажівка

У селі Калинівка (Броварський район) трапилася автопригода за участю вантажівки й «ВАЗ-2109».

Новини за датою

< липня 2014 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31