Микола Якович Шидловський, мешканець Старих Петрівець, подарував місцевому храму Казанської ікони Божої Матері ікону Св. Миколая.

Микола Якович народився у Волинський області. Однак, доля розпорядилася так, що осів на Київщині, у селі Старі Петрівці. Тут і прожив майже все своє свідоме життя.

Народився пан Микола у переддень Святого Миколая (зимового). І скільки себе пам’ятає, то народини свої святкував саме у день свого небесного покровителя. Бо той і справді став для нього янголом-охоронцем, боронив від бід і негараздів, рятував у таких критичних ситуаціях, що вже, здавалося, це й неможливим було – душа стояла на самому краю.

Прожив непросте життя, на старості залишився сам. За свої 90 років земного життя, що відзначив наприкінці минулого року, й вирішив ось так подякувати своєму янголу-охоронцю – подарувати місцевому храму його іменну ікону.

Довго виношував цю ідею, не одну церковну крамницю відвідав, щоб вибрати ікону, гідну в подарунок. Та так ні на чому і не спинився.

«Поділився цією своєю проблемою з настоятелем храму отцем Василем, – розповідає Микола Якович. – І той порадив мені іконописця Олександра Кротенка зі Львова, котрий створив те, що одразу припало мені до душі. Якщо поглянете на ікону, побачите, що на нас споглядає Святий Миколай, як живий».

Написаний образ Св. Миколая художник оздобив ще й різьбленим окладом у стилі вівтаря храму. Отож, нова ікона одразу «стала на своє місце», гармонійно вписалася у величну атмосферу храму.

«Це дуже значимий для нашого храму подарунок, – ділиться враженнями настоятель храму Казанської ікони Божої Матері отець Василь (Хомин). – Бо цей подарунок – від старожила села, від людини, чиєю мудрістю ми щодень збагачуємося. Крім того, ікона написана знаним майстром іконопису Олександром Кротенком, котрий працює у візантійському стилі. Вона – як неперевершений зразок майстерності художника, що творив, будучи натхненним щедрістю і побожністю поважного старопетрівського прихожанина. Переконаний, що ця ікона стане не тільки особливою прикрасою нашого чудового храму, а й надихатиме наших прихожан на щиру молитву».

Це не перший подарунок Миколи Яковича місцевому храму – нещодавно він подарував купіль для хрещення немовлят. Тепер юні старопетрівчани, отримуючи Господнє хрещення, ще й ніби отримують своєрідне благословення від поважного земляка.

Чи треба щось комусь пояснювати, обґрунтовувати такий щедрий подарунок? Певно, що ні. Однак, сам Микола Якович зауважує: «На тому світі кишень немає, надбане добро я з собою не заберу. А так використав свої збереження на богоугодну справу та ще, сподіваюсь, що залишу серед моїх земляків у місцевому храмі пам'ять про себе».

Галина МАКАРЕНКО.

На знімку: М.Я. ШИДЛОВСЬКИЙ та настоятель старопетрівського храму отець Василь (Хомин) біля подарованої ікони Святого Миколая.

Фото Олександра КОНОНЕНКА

Новина-flash

Вишгородщина: поліція затримала лиходія, який ледь не вбив юнака

Чоловік напідпитку ножем ударив у груди молодому хлопцеві за те, що той попрохав його тихіше «відпочивати».

Новини за датою

< березня 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Новости МираПетрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

Петрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

«Україна – на праведному шляху, і вона – переможе», – наголосив під час проповіді у Видубицькому монастрі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Детальніше...

Більше новин:


Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Найчастіше порушення в організмі людини виникають через надмірне споживання солодкої їжі та незбалансований раціон харчування у цілому. Щоб уникнути цих збоїв, ... Детальніше...

Більше новин: