Вчені з Японії встановили, що поліфеноли, що містяться у лимоні, допоможуть у боротьбі з ожирінням.

Науковці вивчили вплив лимонних поліфенолів на ожиріння в мишей та на регулювання експресії генів. Результати дослідження опубліковано на сайті "The National Center for Biotechnology Information" із посиланням на статтю в "Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition".

Поліфеноли — клас речовин, які мають антиоксидантні властивості.

Експресія генів — це процес, під час якого спадкова інформація генів використовується для синтезу білка або РНК — тих генів, які беруть участь у ліпідному обміні.

Мишей розділили на три групи. Раціон однієї групи з назвою LF ( від "a low fat diet" — харчування з низьким вмістом жирів) враховував невисокий вміст жирів. Друга група з назвою HF (від "a high fat diet" — харчування з високим вмістом жирів) отримувала харчування з високим вмістом жирів. При цьому третя група з назвою LP (від "diet with lemon polyphenols" — харчування, що враховує лимонні поліфеноли) мала такий самий раціон як і друга, але з додаванням 0,5% поліфенола, взятого зі шкірки лимону. Експеримент тривав упродовж 12 тижнів.

Поліфеноли лимона значно сповільнили збільшення маси тіла, накопичення жирового прошарку. Додавання поліфенолів в раціон групи LP також суттєво підвищувало рівень активного рецептора-проліфератора пероксисома-α (PPARα) — білка, що бере участь у синтезі матричної РНК (мРНК) та регуляції транскрипції. Для груп LF і HF подібний ефект не був помічений.

Вчені зробили висновок, що лимонні поліфеноли протидіють збільшенню маси тіли та накопичення жиру в організмі. Це відбувається завдяки підвищення рівня мРНК в печінці та жировій тканині.

Новина-flash

У Демидові масштабну пожежу ліквідовували десятки пожежників з усього району й Гостомеля

Сьогодні до оперативно-диспетчерської служби Вишгородського району повідомили про загорання житлового буднику в селі Демидів на вулиці Річна.

Новини за датою

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Новости МираПетрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

Петрівчани разом з Патріархом Філаретом співали многії літа Україні

«Україна – на праведному шляху, і вона – переможе», – наголосив під час проповіді у Видубицькому монастрі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Детальніше...

Більше новин:


Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Знизити рівень цукру у крові допоможуть – вісім рослин

Найчастіше порушення в організмі людини виникають через надмірне споживання солодкої їжі та незбалансований раціон харчування у цілому. Щоб уникнути цих збоїв, ... Детальніше...

Більше новин:


"Новопетрівчанка" отримала звання "Народний"

Аматорський фольклорний ансамбль «Новопетрівчанка» Новопетрівського будинку культури (Вишгородський район) отримав звання «Народний». Детальніше...

Більше новин: