Вишгородщина: свято Маланки та Василя

Свято Маланки – Щедрий вечір, а Василя – Старий Новий рік.

Так склалося історично, що Новий рік ми відзначаємо двічі: 1 січня за новим григоріанським календарем, а через два тижні – за юліанським.

Справжнє свято зустрічі Старого Нового року з дотриманням народних традицій відбулося у приміщенні Вишгородської центральної районної бібліотеки для дорослих, яке організували Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та працівники бібліотеки. Г.П. Дмитренко та О.В. Бутко нагадали присутнім звідки взялося це унікальне свято, де і як його відзначають: історію та традиції. Відомо, що супроводжувалося свято Маланки та Василя народними гуляннями, переодяганнями та ворожінням. Вшановували Маланку за багатими святковими столами адже переддень Старого Нового року називався в народі Щедрим вечором.

Справжньою окрасою свята став виступ хору «Десняночка» при Хотянівському будинку культури (художній керівник – Макаренко Світлана Володимирівна). У його виконанні звучали щедрівки, колядки, українські народні пісні, пересипані жартами та новорічно-різдвяними побажаннями.

Свої вірші читали Грищенко С.П., Дяченко О.А., Степура М.В.

Новорічну сценку-вітання подарували присутнім Крушановська З.М. та Юрченко Л.П.

Цікавий конкурс-вікторину про традиції свята та прикмети на Старий Новий рік підготувала і провела Г.П.Дмитренко.

Закінчилося свято щирим спілкуванням у колі друзів та прекрасними українськими піснями.

То ж сійся, родися, уславлюйся новими надбаннями та талантами, рідна Вишгородщино.

Олена АЛЬОХІНА

Новина-flash

Київщина: у зоні ЧАЕС викрито незаконних туристів зі Львівщини

Біля відселеного села Варовичи, впродовж минулої доби, співробітниками відділу поліції зони ЧАЕС разом з прикордонниками, виявлено двох сталкерів.

Новини за датою

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Новости Мира