При розірванні шлюбу тільки аліментами тепер не обійтісь

Батько чи мати, котрі проживають окремо від сім'ї з дитиною чи мають іншу родину, додатково до аліментів повинні нарівні з колишньою дружиною чи чоловіком опікуватись і оплатою додаткових витрат на дітей.

Мова, в першу чергу, йде про оплату лікування дитини, відвідання занять, спрямованих на розвиток її здібностей. Таке рішення виніс Верховний суд України.

Діти після розірвання шлюбу, здебільшого, залишаються з матір'ю, і від батька часто дуже складно отримати навіть аліменти, не кажучи вже про якісь додаткові кошти. На їх переконання, призначена судом виплата повинна покривати всі витрати: одяг, навчання, харчування, заняття в гуртках та секціях, центрах розвитку.

Верховний суд України у своїй правовій позиції дав пояснення, що мати чи батько, які виховують дитину, можуть додатково при необхідності вимагати виплат на лікування й розвиток. Щоб підтвердити витрати, необхідно представити копії чеків чи рахунків. Ці витрати мають ділитись порівну між обома батьками.

Таке рішення Верховного суду наразі пов’язано з тим, що останнім часом досить активно зростає кількість судових позовів розведених батьків. Найчастіше, це пов'язано з погіршенням добробуту, дорослі економлять й на дітях теж.

Новости Мира